Platforma Obywatelska
Robert Turlej

Realizacja programu wyborczego 2010-2014Moja działalność przed objęciem mandatu radnego

Zanim zaangażowałem się politycznie, działałem na rzecz poprawy codziennego życia mieszkańców, a także przez wiele lat społecznie udzielałem się na rzecz elbląskiej Olimpii. W mediach poruszałem problemy, których część udało mi się rozwiązać. A oto niektóre z nich:

Interwencja ws. zniszczeń powstałych w wyniku budowy sieci szerokopasmowej

Podczas tegorocznych wakacji w całym Elblągu kładzione były kable miejskiej sieci szerokopasmowej. W wyniku robót wiele chodników oraz ulic zostało uszkodzonych. W tej sprawie napisałem artykuły, które zostały opublikowany na portalu info.elblag.pl (artykuł 1 | artykuł 2) a także skontaktowałem się z firmą odpowiedzialną za budowę sieci.
Otrzymałem zapewnienie, że powstałe szkody zostaną wkrótce naprawione:

Inwestor zdecydował o powołaniu komisji odbiorowej dedykowanej tylko i wyłącznie do odbioru nawierzchni, tak więc jestem pewien że nie będzie pobłażliwości dla wykonawców jeśli chodzi o jakość wykonanych robót.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem filmowym.


(Nie)bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu tego roku poruszyłem problem złego stanu nawierzchni ulicy Węgrowskiej przy Szkole Podstawowej nr 18. Droga pełna jest kolein w których po deszczu zbiera się woda. Zamontowany próg spowalniający jest zniszczony i nie spełnia swojej funkcji. W tej sprawie napisałem artykuł na swoim blogu, który ukazał się w lokalnych mediach (artykuł). Niestety Zarząd Dróg do tej pory nic nie zrobił w przedstawionej sprawie.Interwencja ws. pootwieranych skrzynek elektrycznych

Jeżdżąc w wakacje rowerem po swoim osiedlu natknąłem się na pootwierane skrzynki elektryczne. Niezwłocznie poinformowałem o tym fakcie Operatora ENERGA SA. W wyniku mojej intwerwencji niebezpieczne skrzynki zostały zabezpieczone.


Interwencja ws. nieestetycznego wyglądu ulic i chodników

W sierpniu tego roku zaniepokoiła mnie znaczna ilość chwastów porastających elbląskie chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, przystanki oraz krawężniki. Nie mogąc na to patrzeć postanowiłem interweniować. W tym celu napisałem artykuł opublikowany w lokalnych mediach a także wysłałem pismo do Referatu Gospodarki Komunalnej Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Poniżej fragment odpowiedzi Naczelnik pani Anny Kulik - 2010.08.11

Zakres prac ograniczony jest wysokością środków finansowych przeznaczonych w budżecie miasta na ten cel. Niemniej jednak ograniczenia finansowe nie mogą wpływać na obniżenie standardów utrzymania terenów publicznych w centrum miasta. Stąd Pana uwagi, co do stanu chodników otrzymał Zarząd Dróg celem wyegzekwowania oczyszczenia ich.
Po mojej interwencji usunięto chwasty spod Bramy Targowej, Al. Odrodzenia oraz ul. Węgrowskiej. W całym mieście można było zaobserwować wzmożone prace służb odpowiedzialnych za wygląd i estetykę Elblaga.


Absurdy elbląskich ścieżek rowerowych

Jazda po elbląskich ścieżkach rowerowych niestety nie należy do przyjemnych. Kostka polbrukowa zamiast asfaltu, zbyt wąska szerokość ścieżek, uskoki a także znajdujące się na nich słupy, śmietniki czy sygnalizatory świetlne to tylko kilka z przykładów absurdów elbląskich dróg rowerowych. Problem ten poruszyłym na swoim blogu a także w elbląskich mediach (artykuł).
Dzięki temu, że wywołałem w mediach szeroką dyskusję na temat absurdów elbląskich ścieżek, przesunięta została tablica informacyjna znajdująca się przy ul. Piłsudskiego (zdjęcie obok).

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej o polityce cookies