Platforma Obywatelska
Robert Turlej

SPORT

Kompleks sportowy "Moje boisko ORLIK"

Pełniąc funkcję radnego a także członka Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki podkreślałem jak istotna jest modernizacja infrastruktury sportowej w naszym mieście. Zabiegałem o tworzenie kompleksów sportowych typu "Orlik" przy elbląskich szkołach. W latach 2012-2013 powstało sześć tego typu obiektów w tym dwa w moim okręgu wyborczym numer 1. Niezmiernie cieszę się, że udało się wygospodarować środki na budowę "orlika" (pierwotnie nie był w planach) przy Szkole Podstawowej nr 9 na osiedlu Zawada.

 


Urządzenia sportowe przy ul. Topolowej

 

W 2011 r. rozpocząłem starania mające na celu rewitalizację terenu zielonego przy ul. Topolowej. Ze środków ZBK wyremontowana została piaskownica, zakupione zostały bujaki dziecięce, stół do ping-ponga, kosz do koszykówki, a także nowe ławki. Cieszę się bardzo, że dzięki mojej inicjatywie teren, który był przez lata zaniedbany zyskał nowy wygląd i służy do spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.


 


Basen Miejski - naprawa stacji uzdatniania wody

 

W 2011 roku złożyłem wniosek o szybką modernizację ciągle psującej się stacji uzdatniania wody na elbląskim basenie. W wyniku moich starań w sezonie wakacyjnym (w roku 2012) przeprowadzone zostały przez EPWIK oraz EPEC prace polegające na m.in na: wymianie filtrów, naprawie wodomierzy, naprawie areatora, remoncie łapacza mechanicznego zanieczyszczeń, wymianie wymienników do ogrzewania wody basenowej.

Dzięki wykonanym pracom remontowym w stacji uzdatniania wody zwiększyła się częstotliwość przepływu wody basenowej przez filtry z 1 do 3 na dobę a także nastąpiła poprawa czystości wody przez uruchomienie systemu napowietrzania wody. Naprawa wodomierzy umożliwiła bieżące monitorowanie stanu zanieczyszczeń filtrów, a także w wyniku zainstalowania nowych wymienników ciepła usprawniony został system podgrzewania wody w basenach oraz zmniejszono w ten sposób zapotrzebowanie energetyczne na ten cel.

Oprócz remontu stacji uzdatniania wody na elbląskiej pływalni przeprowadzone zostały również drobniejsze remonty wykonane przez pracowników MOSiR.
Więcej czytaj na blogu


Budowa kompleksu sportowego Arena Elbląg - w trakcie realizacji

Będąc radnym przez cały okres swojej kadencji zabiegałem o stworzenie nowej dokumentacji na budowę stadionu piłkarskiego a następnie o jego budowę. W wyniku starań moich a także władz miasta w listopadzie 2012 r. stworzona została nowa dokumentacja na budowę kompleksu sportowo-kulturalno-rekreacyjnego "Arena Elbląg". Projekt uwzględnia postulaty środowisk sportowych a także kibiców m.in. mających na celu budowę nowego stadionu typowo piłkarskiego z czterema zadaszonymi trybunami, oświetleniem i podgrzewaną murawą. W budżecie miasta na rok 2013 r. zabezpieczone zostały środki na budowę tego obiektu.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej o polityce cookies